Konferencję GrafConf w Toruniu odwiedziła nasza graficzka Pati. Specjalnie dla was relacjonuje najlepsze prelekcje. Zobacz i przeczytaj to, co warto było usłyszeć ze sceny.

 

Konferencja GrafConf
Konferencja GrafConf
Konferencja GrafConf
Konferencja GrafConf
Konferencja GrafConf

Tegoroczną edycję GrafConf otworzył Jacek Kłosiński serią rad jak najwydajniej korzystać z mięśnia mózgowego.

 

Nagłe tematy zapisujemy w chowanej na później „przechowalni”, nie dając odwieść się od obecnego zadania. Inaczej sam powrót do optymalnego skupienia zająłby przecież blisko pół godziny. Podobne zadania grupujemy razem w bloki czasowe, w zgodzie z rytmem 90 minut roboty i 20 minut przerwy. Końca pracy nie uzależniamy od skończenia aktualnego projektu, lecz od końca przydzielonego czasu. To może wydawać się przewrotne, zwłaszcza dla klienta, ale dowiedziono, że utrzymanie zdrowego rytmu maksymalizuje zarówno produktywność jak i satysfakcję ze spędzonego czasu, na czym ostatecznie każdy wychodzi lepiej.

Konferencja GrafConf

A gdyby tak 80% marek zniknęło z powierzchni ziemi…

 

Aga Szóstek opowiedziała o sposobach na stanie się outlierem. Jak mówi, gdyby 80% marek nagle zniknęło z powierzchni Ziemi, to nikt by tego nie zauważył. Jak zatem wpisać się w pozostałe 20%? Wymownym przykładem jest polityka zatrudniana pracowników przez linie lotnicze Southwest Airlines. Przyjmują tylko osoby o odpowiednim charakterze. Dzięki temu powstają sytuacje, w których steward namawia pasażerów do grania bitu jako tło dla jego rapowanego instruktażu jak zachować się w czasie lotu: https://www.youtube.com/watch?v=pvdCFYLf_JI

Konferencja GrafConf

Pamiętasz jak wyglądał Facebook rok temu?

 

Większość ludzi stwierdzi, że tak samo jak dzisiaj. Jednak lista dokonanych w tym czasie zmian byłaby zatrważająca. Z Allegro jest podobnie, jak zdradził ich UXowiec, Michał Olszewski. Nieustannie prowadzą testy A/B swoich interfejsów by udoskonalić lejek konwersji, a zachowania użytkowników badają podczas testów użyteczności, podglądając ich zza lustra weneckiego. Allegro zmienia się kilkakrotnie w ciągu miesiąca, ale mało kto zdaje sobie z tego sprawę.

Konferencja GrafConf

Beata Barrakuz Śliwińska lubi gluten.

 

Ilustratorka zdradziła również sposoby na prawne zabezpieczenie swojego wynagrodzenia. Nie można bezmyślnie oddawać praw majątkowych bez ograniczeń terytorialnych, czasowych, jak i w zakresie pól eksploatacji. Udany projekt będzie się prosił o szerszy użytek w czasie i przestrzeni, co daje nam okazję do sprzedaży kolejnych praw. Poznaliśmy również stawki Beaty i cóż – pora zaktualizować cennik.

Konferencja GrafConf

Temat mózgu powraca…

 

Temat mózgu powrócił na wykładzie Michała Mazura. Poprawiając na żywo interfejs booking.com, wymieniał kolejne czynniki obniżające energię kognitywną użytkownika. Jeśli potencjalny klient ucieka z Twojej strony, mogłeś go sparaliżować nadmiarem wyborów lub oczekując od niego pamiętania informacji z poprzednich ekranów.

Konferencja GrafConf

Maciej Szymanowicz nie potrafi rysować łokci…

 

Jego postacie mają wodogłowie i parówki zamiast nóg – i właśnie tak ma być. Z wykształcenia aktor lalkowy, nie przeszedł przez ASP, a mimo to odnalazł własny unikatowy styl i odniósł sukces. Było to miłe przypomnienie, że pasja i opór wystarczą by z powodzeniem wytyczyć i chodzić własną ścieżką.

Konferencja GrafConf

Po 10 godzinach GrafConf ociekaliśmy zarówno potem, jak i satysfakcją nabytej wiedzy.

Konferencja GrafConf

Sprawdź pozostałe nowości

Tove Love

Jeśli obserwujesz regularnie nasz Instagram, na pewno zasypała Cię niedawno fala Instastories z nowym psem.

Zobacz więcej

Impreza klubowa R

Dzięki, że byliście! Za nami jubileuszowa impreza, ale 15-lecie będziemy świętować przez cały rok. Mamy jeszcze siłę.

Zobacz więcej

Ostatnie konsultacje marketingowe przed wakacjami

Ósme konsultacje marketingowe to ostatnie przedurlopowe spotkanie z przedsiębiorcami. Zapraszamy ponownie od września!

Zobacz więcej

Konsultacje Marketingowe po raz drugi

Drugie konsultacje marketingowe za nami. Poznaliśmy wielu ciekawych ludzi i jeszcze ciekawsze projekty.

Zobacz więcej

Jak pozyskać klienta na Facebooku?

Czyli kilka praktycznych porad o tym, jak tworzyć kampanie leadowe.

Zobacz więcej

Łódzkie Dysonanse

Dysonanse Łódź to konferencja dla branży kreatywnej, którą odwiedziliśmy pod koniec tygodnia. Zobacz co mamy do powiedzenia o tym evencie.

Zobacz więcej

Dobrze Wiedzieć – Marketingowe Tips & Tricks

Na nasz kanał wleciał kolejny odcinek Dobrze Wiedzieć.

Zobacz więcej

Trochę tego, trochę tamtego

Na zewnątrz oaza spokoju, wewnątrz wulkan kreatywności. Człowiek, który obraz zamienia w słowo, a słowo w obrazy.

Zobacz więcej