Odświeżyliśmy branding znanego dostawcy stolarki otworowej

Salva to znany na lokalnym rynku dostawca stolarki otworowej. Doświadczeni doradcy służą swoją wiedzą od kilkunastu lat goszcząc klientów w czterech salonach położonych w województwie lubuskim, wielkopolskim i dolnośląskim. Chociaż marka jest rozpoznawalna, potrzebowała lekkiego odświeżenia i dostosowania brandingu do obecnych trendów.

Salva – zróbmy coś na nowo, czyli rebranding marki

Rebranding z głową

Odświeżenie identyfikacji wizualnej zaczęliśmy od researchu i sprawdzenia, jakie trendy są widoczne wśród konkurencji Salvy. Rebranding nie zawsze musi być rewolucją i właśnie na takie rozwiązanie postawiliśmy w tym przypadku. Założeniem tego projektu było uproszczenie i unowocześnienie znaku firmowego oraz materiałów używanych do komunikacji marketingowej.

Sygnet znaku firmowego tworzą, tak jak w starszej wersji, okna. Postanowiliśmy połączyć dwa ona występujące w pierwowzorze oraz wygładzić ich kształty. Sygnet nie jest już kanciasty i staromodny — zyskał opływowy kształt. Zmiana sygnetu wymusiła także zmianę logotypu marki. Przy logotypie zastosowaliśmy nowoczesny font, który razem z sygnetem tworzy spójną całość.

Salva – zróbmy coś na nowo, czyli rebranding marki
Salva – zróbmy coś na nowo, czyli rebranding marki

Rebranding to nie tylko logo

Nowe życie zyskał nie tylko znak firmowy Salvy, a także wszystkie materiały wykorzystywane do promocji marki. Zmienił się wygląd punktów handlowych Salva — od szyldów, oklejonych wystaw, po wygląd aut służbowych. Największe zmiany zaszły jednak w komunikacji online — w mediach społecznościowych, newsletterze oraz na stronie internetowej.

Salva – zróbmy coś na nowo, czyli rebranding marki
Salva – zróbmy coś na nowo, czyli rebranding marki
Salva – zróbmy coś na nowo, czyli rebranding marki
Salva – zróbmy coś na nowo, czyli rebranding marki

Planujesz rebranding swojej marki i jej promocję online?

Dowiedz się, co możemy razem zrobić! Skontaktuj się z nami:

+48 513 922 243

Zobacz pozostałe projekty

Lary, Penaty, Bagatela…

Lubimy tworzyć wizerunek online, ale kiedy pojawia się możliwość, przełączamy się na tryb off.

Zobacz więcej

Kawa w kubku, na eventach!

Kto podczas ciekawych spotkań z ludźmi nie lubi wypić świeżo mielonej kawy w kubku? Kawa jest bardzo towarzyska i my to wiemy, dlatego wprowadziliśmy kolejną usługę – mobilny serwis kawowy.

Zobacz więcej

Toptech – zobacz nasz rebranding

Rebranding to dopiero początek, ale bardzo ważny. Nowy znak wyznaczy nam kierunek budowania strategii marki w sieci.

Zobacz więcej

Mr. Chew – case study

Poznaj Pana Chew i jego smakołyki dla psów czyli nasz Branding Case Study.

Zobacz więcej

Employer Branding w JKB Group

Przeczytaj case study o tym, jak budujemy markę pracodawcy i tworzymy employer branding.

Zobacz więcej

Mixdown R

Poznaj najnowszy mixtape Reprezentuj.com!

Zobacz więcej

Mumuno – wyprawka targowa dla młodej firmy

Zobacz jak przygotowaliśmy młodą firmę z pięknymi produktami do podboju targów.

Zobacz więcej

Webfolio 2019

Web design w 2019 w Reprezentuj. Zobacz nasze projekty.

Zobacz więcej