27 czerwca 2019, Natalia Klimek

Za nami ostatnie już przed wakacjami darmowe konsultacje marketingowe. Nasze studio odwiedziły świadome osoby, które wiedzą jak prowadzić biznes, a do wystartowania z działaniami marketingowymi potrzebowały przysłowiowego „kopa”.

Tym razem spotkaliśmy się z przedstawicielami branży fitness i wellness, z twórcami oryginalnych mebli, a także z grafikiem, działającym na tym samym polu, co my. Po więcej merytorycznych porad wrócił do nas fotograf, z którym mieliśmy okazję spotkać się podczas szóstych konsultacji Dobrze Wiedzieć.

brandingcontent marketinginspiracjeklientkonsultacje marketingowereklamasocial mediastudiowydarzenia

Ostatnie konsultacje marketingowe przed wakacjami
Ostatnie konsultacje marketingowe przed wakacjami
Ostatnie konsultacje marketingowe przed wakacjami
Ostatnie konsultacje marketingowe przed wakacjami
Ostatnie konsultacje marketingowe przed wakacjami
Ostatnie konsultacje marketingowe przed wakacjami

Grafik ostatnich przed wakacjami spotkań marketingowych wypełniliśmy do ostatniego wolnego miejsca. Wszystko po to, żeby tego lata jeszcze kilka osób zmotywować do podjęcia działań promocyjnych dla swojej firmy. Poznajcie naszych bohaterów.

Przyszedłem tu po potwierdzenie, że to, co robię jest dobre. Dostałem kopa, żeby wziąć się do roboty, przestać analizować, otworzyć się w social mediach i działać.

Ostatnie konsultacje marketingowe przed wakacjami

Grzegorz Zapłata to trener personalny i masażysta, który jeszcze w tym roku planuje otwarcie salonu masażu ze swoim wspólnikiem Jakubem Silewiczem. Na konsultacje przyszedł, by dowiedzieć się, jak budować swoją markę osobistą. Stworzył dużo contentu, w tym nagrań wideo, ale wrodzony perfekcjonizm powstrzymuje go przed podzieleniem się tymi materiałami ze światem.

Bartek namawiał go, by przełamywał swój autokrytycyzm i pedantyzm zaczynając od zamieszczania nagrań na Insta Stories. Pierwsze publikacje i reakcje odbiorców pokażą mu, że regularność jest ważna, a merytoryczne treści zamieszczane w social mediach są równie pożądane przez użytkowników, co zdjęcia wyrzeźbionych sylwetek, charakterystyczne dla branży fitness.

Na konsultacje przyszedłem po motywację, ale też wiedzę o tym, jak działać w social mediach. Zdecydowałem się przyjść do was głównie dlatego, że wam ufam, znam wasze działania.

Ostatnie konsultacje marketingowe przed wakacjami

Michał Moroz działa w naszej branży – zajmuje się projektowaniem graficznym i malowaniem artystycznym. Tworzy identyfikacje wizualne, grafiki, ilustracje, concept art, a nawet murale reklamowe. Na konsultacje przyszedł, by dowiedzieć się, jak promować swoją działalność w social mediach. Ma na swoim koncie już sporo realizacji i to doświadczenie zawodowe musi teraz przełożyć na skuteczne działania marketingowe.

Spotkanie z Michałem było okazją do wymiany doświadczeń związanych z pracą w naszej specyficznej branży. Obejrzeliśmy jego prace i namówiliśmy do stworzenia portfolio. Rozmawialiśmy także o funkcjonowaniu studia oraz o pracy jako freelancer.

Dużo się dowiedziałem i na pewno bardzo skorzystam na radach. Bartek namawiał mnie do poprawienia widoczności na Facebooku i do wychodzenia z działaniami „na zewnątrz”.

Ostatnie konsultacje marketingowe przed wakacjami

Dominik Kubat prowadzi firmę zajmującą się produkcją nowoczesnych mebli na konstrukcjach stalowych połączonych z drewnem lub szkłem. Firma Ferro Modern Design buduje swoją markę od roku i szuka nowych sposobów na dotarcie do klienta oraz na prezentowanie zalet swoich produktów, które są oryginalne, solidne, a przede wszystkim w całości tworzone w pracowni w Żarach.

Dominik dobrze sobie radzi na profilu facebookowym – niewątpliwą zaletą jest posiadanie własnego studia fotograficznego w zakładzie. Bartek namawiał go do pokazania swojego warsztatu i ekipy pracującej nad meblami. Część spotkania poświęciliśmy także stronie internetowej – celom jakie ma pełnić i rozwiązaniom, które zapewnią jej lepszą widoczność w sieci. Zachęcaliśmy Dominika do udziału w śniadaniach biznesowych i podobnych spotkaniach, które pozwolą mu zdobyć nowe kontakty.

Na konsultacje przyszedłem po raz drugi – tym razem lepiej się przygotowałem i otrzymałem bardzo merytoryczne odpowiedzi.

Ostatnie konsultacje marketingowe przed wakacjami

Mirosław Kniaziuk to fotograf oferujący młodym parom nietypowe sesje i reportaże ślubne. Spotkaliśmy się z nim już podczas szóstych konsultacji marketingowych, by porozmawiać o reklamie na Facebooku. Pan Mirosław postanowił spotkać się z nami drugi raz – tym razem, by przeanalizować działania w menedżerze reklam. Jest po kilku szkoleniach, ale przyznaje, że jego wiedza jest chaotyczna, bardzo ogólna i potrzebuje usystematyzowania.

Z panem Mirosławem przeprowadziliśmy dokładny audyt kampanii na Facebooku i strony WWW, do której prowadzą działania reklamowe. Konkretne pytania i analiza pozwoliły nam lepiej pomóc i wskazać dokładne elementy do poprawy. Przykład pana Mirosława pokazuje, że bardziej merytoryczne pytania umożliwiają równie konkretne odpowiedzi. Jeśli szykujesz się do spotkania z nami, warto przygotować listę problemów, z jakimi się borykasz.

Na konsultacje marketingowe przywiodła mnie chęć rozwoju, ale też dobre rekomendacje od znajomej.

Ostatnie konsultacje marketingowe przed wakacjami

Jakub Silewicz pracuje nad otwarciem studia masażu ze swoim wspólnikiem Grzegorzem Zapłatą. Prowadzi też treningi grupowe z odważnikami kettlebell i sztangami, a także zajęcia oparte o pracę nad masą ciała. Na konsultacje przyszedł z pytaniem o skuteczną promocję swojego biznesu, wytyczne odnośnie strony internetowej, która właśnie powstaje, a także o dobre praktyki dotyczące promocji wydarzeń na Facebooku.

Jakub to bardzo świadoma osoba, nie boi się publikacji działań w mediach społecznościowych i prowadzi je dobrze. Miał też styczność z menedżerem reklam na Facebooku. Dlatego spotkanie marketingowe poświęciliśmy przede wszystkim działaniom, które – poza kampanią płatną – pozwolą wypromować zbliżające się wydarzenia. Podpowiadaliśmy jak angażować własną społeczność i wskazaliśmy kilka ważnych elementów przy tworzeniu strony WWW pod kątem SEO.

Na konsultacje przyszłam, bo straciłam kierunek, przestałam czuć się pewnie z tym, co robię. To, co Bartek mi doradził, to przede wszystkim konsekwencja.

Ostatnie konsultacje marketingowe przed wakacjami

Milena Tyczyńska prowadzi markę MP PROJECT – tworzy meble ze stalowych felg z odzysku w imię idei upcyclingu. Mocne strony jej biznesu to sprawdzona i poukładana sieć podwykonawców, która pozwala tworzyć naprawdę unikalne projekty. Milena jest bardzo świadomą osobą, pełną energii, ale ostatnie wydarzenia – targi designu w Warszawie, Gdyni, Wrocławiu, wystąpienia na VIII kongresie Business Women and Life i w Dzień Dobry TVN, artykuły dla magazynów branżowych – sprawiły, że straciła zapał do swojego pierwotnego pomysłu. Teraz chce do niego wrócić i potrzebuje wsparcia w wyznaczeniu kierunku.

Milenie poradziliśmy większą konsekwencję i regularność w działaniach. Wracając do budowania marki musi skoncentrować się na publikacji treści, by zaistnieć ponownie w świadomości odbiorców oraz skutecznie pozyskiwać nowych. Rozmawialiśmy także o stronie internetowej, dobrych praktykach związanych z SEO. Namawialiśmy do pokazywania realizacji, ale także do nawiązywania kontaktów – zarówno z innymi projektantami jak i właścicielami ciekawych przestrzeni, w których mogłaby prezentować swoje produkty.

Konsultacje polecił mi kolega, a ja od razu poczułam, że to dobry pomysł. Do tej pory działałam intuicyjnie, Bartek pomógł mi uporządkować plan działań.

Ostatnie konsultacje marketingowe przed wakacjami

Natalia Buczyniak to fachowiec w dziedzinie Pilatesu, czyli metody inteligentnej gimnastyki. Bierze udział w kursach, seminariach, szkoli się u profesjonalistów i sama prowadzi zajęcia w grupie zaufanych klientów. Odwiedziła nasze studio, by dowiedzieć się jak lepiej zorganizować sobie czas i pracę nad promocją swojej pasji. Szukała także porad dotyczących contentu zamieszczanego w social mediach.

Bartek zachęcił Natalię, by działała bardziej systematycznie. Kierunek, który obrała, jest dobry, ale wymaga większej konsekwencji. Poradził jej, by przygotowywała harmonogram wpisów z kategoriami, co pozwoli jej planować pracę z wyprzedzeniem. Namawiał, by zwiększyła ilość wartościowego contentu, life hacków związanych z jej dziedziną, a także – by zaangażowała własnych klientów, pokazując efekty ćwiczeń oraz ich opinie.

  • Ósme konsultacje marketingowe Dobrze Wiedzieć były ostatnim cyklem spotkań przed wakacjami. Chcesz porozmawiać z nami o marketingu swojej firmy? Zapraszamy we wrześniu! Informacje o kolejnych konsultacjach znajdziesz na naszej stronie oraz na profilu facebookowym Reprezentuj.com.

Sprawdź pozostałe nowości

Nasza juniorka

Poznaj Gosię - najnowszy i najmłodszy grafik w naszym studiu.

Zobacz więcej

Jak płacić za miłość w Internecie?

W nowym wydaniu Biznesu Lubuskiego opowiadamy o wartości miłości w Internecie. Przeczytaj i pokochaj.

Zobacz więcej

Zaczynamy food truckowy sezon! Food Truck Fest!

Pełne słońce, wygodne leżaki i nęcące aromaty jedzenia z ciężarówek. Czwarty sezon Food Truck Fest rusza już w maju.

Zobacz więcej

Z sercem na dłoni

Są takie projekty, które powstają z czystej potrzeby serca. Reprezentuj tworzy, kreuje, projektuje i pomaga.

Zobacz więcej

Merry Bardzo Christmas!

O kulisach powstawania filmowej kartki świątecznej od R.

Zobacz więcej

Food Truck Fest w pierwszy upalny dzień roku.

W pierwszy dzień czerwca w Zielonej Górze odpoczywaliśmy w centrum miasta na Food Truck Fest. Zobacz jak było.

Zobacz więcej

Czwarte konsultacje marketingowe Dobrze Wiedzieć

Kolejne spotkanie z ambitnymi przedsiębiorcami z Zielonej Góry i okolic za nami. Zobacz, jak minęły nasze czwarte konsultacje marketingowe.

Zobacz więcej

Piasek, słońce i produkty. Sesja fotograficzna dla Ema Koncept

Miała być sesja fotograficzna dla naszego Klienta. Była. Miało być słonecznie i plażowo. Też było. A był to październik i środek jesieni. Efekt? Zobaczcie sami.

Zobacz więcej