Szczerość w biznesie
Tym razem postawiliśmy przed gośćmi panelu dyskusyjnego pytanie o to, czy autentyczność i szczerość to wartość w biznesie. Jak ją zdefiniować, jak wpleść do organizacji oraz komunikacji na zewnątrz, jak zmierzyć jej działanie. Po raz kolejny spotkaliśmy się w sali Biblioteki Uniwersyteckiej UZ, a do wspólnej dyskusji zaprosiliśmy ekspertów z różnych dziedzin, by nadać temu tematowi głębszego wymiaru i szerszej perspektywy.
Na fotelach zasiedli: Natalia Warszawska, HR Business Partner, wykładowczyni, prezenterka i współorganizatorka spotkań w cyklu HR meet up; Anna Andrysiak, psycholog i coach biznesu, autorka programu Psychologia Lidera, skierowanego do kadry zarządzającej; Agnieszka Wnuk, ekspertka w dziedzinie marketingu B2B i profesjonalny szkoleniowiec Linkedin oraz Sales Navigator; Łukasz Jagodziński, założyciel i CEO JKB Group, e-commerce’u zlokalizowanego w Czerwieńsku, ale prowadzącego działalność w kilku krajach Europy.
Dyskusje, rozmowy, networking
Nie liczyliśmy, że tak obszerne zagadnienie, jak autentyczność uda nam się rozłożyć na czynniki pierwsze podczas jednego dwugodzinnego spotkania, ale zarówno goście, jak i uczestnicy publiczności dołożyli wszelkich starań, by ten temat zgłębić jak najmocniej. Rozmawialiśmy o tym, jak zdefiniować autentyczność i w jaki sposób wpleść szczerość w komunikaty wewnątrz i na zewnątrz firmy, by nie stały się jej karykaturą. Rozważaliśmy różne punkty widzenia, zarządu i szefów, pracowników, handlowców, osób spoza organizacji. Zastanawialiśmy się, jak rozmawiać z innymi członkami zespołu i co zrobić, by nie stracić z oczu najważniejszego i pozostać autentycznym w stosunku do samego siebie.
W duchu szczerości i otwartości zaprosiliśmy uczestników do networkingu i wymiany doświadczeń w przerwie. Tematem rozmów były złe decyzje i fakapy, które stały się ważną lekcją. Wszystko przy kawie od Coffee Selection i przekąskach, które przygotowała dla nas restauracja Między Bułami. Spotkanie zwieńczyła długa dyskusja z publicznością o tym, jak teorię przekuć na praktykę, a najcenniejszym elementem tej części była wymiana doświadczeń zarówno pracowników, jak i przedsiębiorców.
Dziękujemy i do zobaczenia
Bardzo dziękujemy naszym partnerom i przyjaciołom, którzy wsparli nas w organizacji wydarzenia. Jeszcze raz dziękujęmy Natalii Warszawskiej, Dominice Palplińskiej i Elli Gatzaki-Kwaitkowskiej. W przygotowaniach wsparli nas także Centrum Przedsiębiorczości i Transferu Technologii, Biblioteka Uniwersytecka i Organizacja Pracodawców Ziemi Lubuskiej oraz Coffee Selection i Między Bułami.
Przygotowujemy się do realizacji kolejnego spotkania już w listopadzie. Śledźcie informacje na naszym Facebooku oraz Linkedinie i do zobaczenia na miejscu!