28 stycznia 2019, Natalia Klimek

Pierwsze w tym roku, trzecie ogółem. Nasze Konsultacje Marketingowe „Dobrze Wiedzieć” przyciągają coraz więcej osób, poszukujących porad i marketingowych inspiracji.

My robimy to na co dzień. Oni dopiero gromadzą wiedzę, ale mają już świadomość, że promocja marki, produktu czy firmy jest niezbędnym elementem prowadzenia biznesu. My wykorzystujemy nasze doświadczenie, narzędzia marketingowe i znajomość różnych branż, by pomóc im usystematyzować działania i zaplanować pierwsze kroki, a przede wszystkim – by zainspirować oraz zmobilizować do podjęcia wyzwania. Jak nam się to udaje? Posłuchajcie, co mówią sami uczestnicy konsultacji Dobrze Wiedzieć.

brandingcontent marketinginspiracjeklientreklamasocial mediastudiowydarzenia

Dobrze Wiedzieć w Nowym Roku
Dobrze Wiedzieć w Nowym Roku
Dobrze Wiedzieć w Nowym Roku
Dobrze Wiedzieć w Nowym Roku
Dobrze Wiedzieć w Nowym Roku

Pisanie, projektowanie, wymyślanie koncepcji, prowadzenie kampanii reklamowych – to jedno. Druga rzecz, którą lubimy robić, to dzielenie się wiedzą i doświadczeniem z pełnymi zapału ludźmi.

Poznałem sposoby promocji, o których nie myślałem na co dzień.

Dobrze Wiedzieć w Nowym Roku

Adam Szemetiłło, który wraz z żoną prowadzi centrum szkoleniowe Lilianna Szemetiłło, przyszedł po poradę, jak wypromować szkolenia kosmetyczne w regionie. To nowa firma, ale bardzo dbająca o wysoki poziom swoich usług. Zapewnia wykwalifikowaną instruktorkę, wysokiej klasy kosmetyki oraz nowoczesny sprzęt i salę zajęć. Jak może dotrzeć do swojej grupy docelowej za pomocą social mediów?

„Bartek uświadomił mi, że mamy bardzo konkretną grupę docelową, do której można dotrzeć dzięki wartościowym treściom, z większą ilością technicznych zagadnień. Zachęcił mnie do kręcenia krótkich filmów, a także do większego zaangażowania w grupach tematycznych i bardziej aktywnego szukania uczestników szkoleń. Namawiał nas także do promowania kolejnych szkoleń poprzez opinie naszych dotychczasowych kursantek, a tym samym – do zbierania rekomendacji.”

Bartek ma naturalną umiejętność prowadzenia rozmowy tak, by zepchnąć ją na odpowiednie tory.

Dobrze Wiedzieć w Nowym Roku

„W Reprezentuj można poczuć się bardzo przyjemnie, swobodnie, bez wychodzenia ze swojej strefy komfortu. Dla mnie fakt, że pracujecie w open space nabiera metaforycznego znaczenia – panuje tutaj naprawdę otwarta, przyjazna atmosfera” – powiedziała nam na koniec spotkania Kalina Patek, prowadząca uroczy projekt Bajeczki ze skrzyneczki.

Kalina traktuje swoje przedsięwzięcie jako misję, nie biznes. Chce edukować, wnosić wartość do życia dzieci, pomagać im przełamywać swoje słabości. Zachęcaliśmy ją, by ten właśnie zapał pokazała światu poprzez vlogi, które uchwycą jej ciepłą naturę i ogromny entuzjazm. Namawialiśmy na większe zadbanie o dokumentację swoich przedsięwzięć oraz na dzielenie się wiedzą i dostarczanie wartościowych treści, których odbiorcą może być zarówno rodzic, jak i nauczyciel, pedagog czy animator zabaw dla dzieci.

Konsultacje dały mi bardzo dużo merytorycznej wiedzy i podpowiedzi. Wielu z nich muszę się jeszcze nauczyć.

Dobrze Wiedzieć w Nowym Roku

Marcin Mróz to właściciel zielonogórskiego salonu Bez Stresu, oferującego usługę Floatingu – ciekawej, chociaż mało jeszcze znanej metody relaksacyjnej, która świetnie odpręża, usuwa napięcia, ale też pobudza kreatywność. To, że Marcin jest osobą zaangażowaną i pełną entuzjazmu udowodnił nam już na spotkaniu, przygotowując spersonalizowane zaproszenie na zabieg dla każdego członka zespołu.

Zachęcaliśmy go do prowadzenia działań edukacyjnych, a także do podjęcia współpracy z klubami fitness, grupami biegaczy i ludzi aktywnych, sportowcami, którzy chętnie zarekomendują usługę. „Bartek zachęcił mnie do szerzenia edukacji o Floatingu w formie wideo lub eksperckiego bloga tak, by klienci poznawali zalety korzystania z tej metody. Rekomendował także przeprowadzenie profesjonalnej sesji fotograficznej naszego salonu, zespołu czy samej usługi.”

Przyszłam po poradę, jak się wyróżnić na rynku. Bartek świetnie zrozumiał mój plan, zaproponował mi bardzo inspirujące działania, które na pewno wprowadzę w życie.

Dobrze Wiedzieć w Nowym Roku

Magdalena Żelazo działa w branży lotniczej, zajmuje się zagadnieniem transportu lotniczego materiałów niebezpiecznych. Jest jedną z nielicznych osób w Polsce, która ma uprawnienia, by szkolić i weryfikować prawidłowe zabezpieczenie trudnego transportu. Pracuje z pasją, a jej entuzjazm jest zaraźliwy, dlatego od razu zaproponowaliśmy, by rozpoczęła pracę nad budowaniem wizerunku eksperta w branży.

Merytoryczne vlogi, treści na blogu oraz wartościowe wpisy w mediach społecznościowych pozwolą jej pokazać swoją wiedzę i umiejętności. Ważnym elementem może być także współpraca z branżowymi portalami, na które będzie mogła dostarczać treści, a udział w kongresach, publiczne wystąpienia ugruntują jej pozycję. Trzymamy kciuki za sukces tym bardziej, że – jak mówi Magda – „są to rzeczy, których się w mojej branży nie praktykuje”.

Zyskałyśmy większą motywację, by przejąć inicjatywę w promocji własnej firmy.

Dobrze Wiedzieć w Nowym Roku

Alicja i Kinga prowadzą agencję zatrudnienia Emat, która jest rozpoznawalna na terenie Wolsztyna. Teraz chcą rozszerzyć działalność również na Zieloną Górę i okolice. Ruszają też z nowym projektem Prawa Ręka Prezesa – cyklem szkoleń dla osób, które chcą podnieść swoje umiejętności na stanowisku asystenta.

Co ciekawe, podpowiadaliśmy jak mogą jeszcze więcej wycisnąć ze współpracy ze swoją obecną agencją od marketingu. „Otrzymałyśmy wiele cennych wskazówek, bardzo dużo konkretów i szczere podejście, o co trudno w porównaniu z innymi firmami marketingowymi. Ponieważ już znaliśmy się wcześniej, łatwiej było rozmawiać. Na pewno będziemy w stałym kontakcie” – powiedziały nam Alicja i Kinga, a my trzymamy kciuki za ich sukcesy. Cieszy nasz fakt, że pierwsze efekty naszej rozmowy dziewczyny wprowadziły już kilka godzin po spotkaniu. Brawo!

Otrzymałem bardzo dużo wiedzy, którą wykorzystam w kreowaniu własnego brandu.

Dobrze Wiedzieć w Nowym Roku

Marcin Kil to trener personalny, instruktor kettlebell, specjalista Kaatsu i założyciel Pracowni Ruchu Zdrowia i Siły. Pomaga swoim klientom w rozwoju własnej świadomości ciała. Chce położyć większy nacisk na promocję zajęć indywidualnych i w tym zakresie staraliśmy się mu pomóc.

Marcin powiedział nam, że przemógł się z nagrywaniem wideo, dlatego zachęcaliśmy go do częstych merytorycznych vlogów o zdrowiu, aktywności fizycznej, pracy nad sylwetką. Ważnym elementem filmów byłyby dobre praktyki dla aktywnych. Polecaliśmy Marcinowi również przedstawianie opinii o zajęciach indywidualnych, ich elementy, efekty, problemy, nad którymi pracował z klientem. Wszystko po to, by kreować wizerunek eksperta, ale również pokazać potencjalnym klientom, że mogą zyskać realne efekty.

  • Chcesz dowiedzieć się, w którym kierunku warto podążać z promocją biznesu? Następne spotkania w ramach darmowych konsultacji marketingowych Dobrze Wiedzieć odbędą się 21 lutego. Zapraszamy do wypełnienia naszego briefu, który pomoże nam poznać cię lepiej.

Sprawdź pozostałe nowości

Nasi copywriterzy w Biznesie Lubuskim

W świątecznym wydaniu Biznesu Lubuskiego opowiadamy o projekcie Nowa Praca oraz analizujemy przedświąteczny okres z perspektywy marketingu.

Zobacz więcej

Czwarte konsultacje marketingowe Dobrze Wiedzieć

Kolejne spotkanie z ambitnymi przedsiębiorcami z Zielonej Góry i okolic za nami. Zobacz, jak minęły nasze czwarte konsultacje marketingowe.

Zobacz więcej

Merry Bardzo Christmas!

O kulisach powstawania filmowej kartki świątecznej od R.

Zobacz więcej

Porozmawiajmy o naszym najlepszym roku.

Nasz manager postanowił podsumować mijający rok naszej pracy w typowy dla siebie sposób. Przeczytaj.

Zobacz więcej

Konsultacje Marketingowe po raz drugi

Drugie konsultacje marketingowe za nami. Poznaliśmy wielu ciekawych ludzi i jeszcze ciekawsze projekty.

Zobacz więcej

Jak płacić za miłość w Internecie?

W nowym wydaniu Biznesu Lubuskiego opowiadamy o wartości miłości w Internecie. Przeczytaj i pokochaj.

Zobacz więcej

Konsultacje Marketingowe, czyli Dobrze Wiedzieć

Ruszyliśmy z comiesięcznymi darmowymi konsultacjami marketingowymi. Na spotkaniu przy kawie rozmawiamy o promocji, działaniach i rozwoju Twojego biznesu.

Zobacz więcej

Startup Weekend w Zielonej Górze

Obce sobie osoby łączą się na kilkadziesiąt godzin w zespoły, by zrealizować pomysł na biznes. Oto idea Startup Weekend!

Zobacz więcej