22 lutego 2019, Natalia Klimek

Z jednej strony salon kosmetyczny i relaks przy Tai Chi i masażu, z drugiej – aranżacja wnętrz oraz produkcja mebli na wymiar. Czwarte konsultacje marketingowe zgromadziły różne osobowości i różne biznesy.

Tym razem spotkaliśmy się z przedsiębiorcami, dla których prowadzenie biznesu nie jest nowością. To prowadzenie skutecznych działań marketingowych okazało się wyzwaniem. Każdy z nich spędził godzinę w naszym studiu, a my namawialiśmy ich przede wszystkim do mówienia o sobie, pokazywania siebie i swoich osiągnięć. Poznajcie bohaterów naszych czwartych konsultacji.

brandingcontent marketinginspiracjeklientkonsultacje marketingowereklamasocial mediastudiowydarzenia

Czwarte konsultacje marketingowe Dobrze Wiedzieć
Czwarte konsultacje marketingowe Dobrze Wiedzieć
Czwarte konsultacje marketingowe Dobrze Wiedzieć
Czwarte konsultacje marketingowe Dobrze Wiedzieć

Nie musisz mieć działu marketingu, żeby dbać o promocję swojej marki. W miniony czwartek próbowaliśmy to uświadomić naszym gościom. Jak nam się udało?

Kiedy zobaczyłam reklamę konsultacji, pomyślałam – czemu nie skorzystać?

Czwarte konsultacje marketingowe Dobrze Wiedzieć

Agnieszka Hałas ma swój plan na życie. Zajmuje się aranżacją wnętrz, oferując swoim klientom kompleksowe usługi, również te remontowe. Bez względu na to, czy współpracuje z klientem indywidualnym nad jednym pokojem czy pracuje nad przestrzenią użyteczności publicznej. Największą wartością jaką może zaoferować klientom jest kreatywność, pełna obsługa również po zakończeniu zlecenia oraz przyjacielska, bliska relacja.

Agnieszka zna się na tym, co robi, jednak ma świadomość, że wiedzę i umiejętności dotyczące prowadzenia mediów społecznościowych musi w sobie jeszcze rozwijać. Największą barierą u Agnieszki jest ta psychologiczna – na konsultacjach namawialiśmy ją, by nie bała się pokazywania twarzy, mówienia o swoich osiągnięciach i chwalenia się swoimi realizacjami.

Bartek otworzył nam oczy na rzeczy, których do tej pory nie robiliśmy. Zachęcał do tworzenia wartościowego contentu.

Czwarte konsultacje marketingowe Dobrze Wiedzieć

Kamila i Klaudiusz Jankowiak to wyjadacze w branży produkcji mebli na wymiar pod marką Cardo. Działają na rynku od 15 lat i to doświadczenie pokazało im, w którą stronę chcą iść, a mianowicie – chcą budować prestiżową markę i koncentrować się na dużych projektach, dostarczając kompleksowe rozwiązania.

Z Kamilą i Klaudiuszem rozmawialiśmy o mediach społecznościowych, stronie internetowej, budowaniu widoczności w sieci. Zachęcaliśmy do tworzenia wartościowego contentu i dbania o profesjonalną oprawę wizualną, która przyciągnie wymagającego klienta.

Rozmowa na luzie, ale bardzo merytoryczna. Zapaliło mi się światełko – wiem już w jakim kierunku będę podążać.

Czwarte konsultacje marketingowe Dobrze Wiedzieć

Agata Tarka chce otworzyć salon kosmetyczny, ale nie byle jaki. Jego misją jest stworzenie miejsca przyjaznego mamom i dzieciom. Bez popularnego stylu glamour czy prestige. Będzie w nim sala zabaw, fajna atmosfera i oczywiście profesjonalne usługi. Chociaż ma świadomość dużej konkurencji, wie jak się wyróżnić i jak zadbać o klientki, które z usług kosmetycznych korzystają przede wszystkim po to, by się zrelaksować.

Agatę zachęcaliśmy, by tworząc swoją komunikację pokazywała właśnie te wartości – rodzinną atmosferę, ciepło i przyjazne miejsce. Jako mocne narzędzie do promocji wybraliśmy tradycyjnego Facebooka, ale też Instagram, dający duże możliwości branży kosmetycznej oraz wśród dbających o siebie mam.

Zrozumiałam, że muszę się przełamać, częściej pokazywać, dążyć do bezpośredniego kontaktu.

Czwarte konsultacje marketingowe Dobrze Wiedzieć

Kasia Reba prowadzi indywidualne i grupowe zajęcia Tai Chi Chuan. Jest także specjalistką od masażu klasycznego oraz aranżacji ogrodu jako miejsca do relaksu. Promocja jej działań opiera się w dużym stopniu na poczcie pantoflowej. Do naszego studia przyszła po inspiracje, jak wejść do sieci i tam budować swój wizerunek, który przyciągnie klientów.

Największym wyzwaniem dla Kasi jest przełamanie się i pokazanie większej grupie odbiorców. Zachęcaliśmy ją, by chwaliła się swoją pracą, jej efektami, a także by wychodziła poza świat online i nawiązywała współpracę z partnerami związanymi z jej branżą oraz pasją.

Chcesz się z nami spotkać i porozmawiać o własnym biznesie lub pomyśle na działalność? Zapraszamy już 27 marca na kolejne darmowe konsultacje marketingowe Dobrze Wiedzieć. Wystarczy, że wypełnisz nasz brief, a Bartek skontaktuje się z tobą, by umówić godzinę.

Sprawdź pozostałe nowości

Ostatnie konsultacje marketingowe przed wakacjami

Ósme konsultacje marketingowe to ostatnie przedurlopowe spotkanie z przedsiębiorcami. Zapraszamy ponownie od września!

Zobacz więcej

Łódzkie Dysonanse

Dysonanse Łódź to konferencja dla branży kreatywnej, którą odwiedziliśmy pod koniec tygodnia. Zobacz co mamy do powiedzenia o tym evencie.

Zobacz więcej

Wydawnictwa
i prasa branżowa w R

Czytamy, przeglądamy i szukamy inspiracji. Lubimy branżowe periodyki. Działają na nas.

Zobacz więcej

Food Truck Fest w pierwszy upalny dzień roku.

W pierwszy dzień czerwca w Zielonej Górze odpoczywaliśmy w centrum miasta na Food Truck Fest. Zobacz jak było.

Zobacz więcej

Networking to strata czasu!

Nasz manager w swoim czwartkowym paśmie podpowie wam dlaczego networking to strata czasu. Zabierzcie wizytówki!

Zobacz więcej

Element Talks 2019 – Portfolio is dead

Element Talks to jeden z największych eventów branży kreatywnej w Polsce. Zobacz co nas urzekło, a co znudziło. Portfolio is dead, Punk is not!

Zobacz więcej

Nowa praktykantka w dziale copywriting-u. Poznaj Miszę.

Czworonogi to nieodzowny element naszego studia. Rodzina R powiększyła się o kolejnego zwierzaka.

Zobacz więcej

NEW MERCH !ALERT

W naszym sklepie pojawiły się nowości. Sprawdź jakie i kup sobie coś z R.

Zobacz więcej