Po dwóch latach współpracy żegnamy się z naszym klientem. Take care Active Care ❤
Niedawno skończyliśmy dwuletni projekt z agencją pośrednictwa pracy Active Care. Zamiast się smucić, wspominamy wspólne sukcesy i ciekawe wyzwania, przed jakimi postawiła nas branża opieki i nieoczekiwana pandemia. Zobacz, jak opiekowaliśmy się wizerunkiem agencji dla opiekunek.
Active Care to agencja pośrednictwa pracy, organizująca wyjazdy do Niemiec dla polskich opiekunek osób starszych. Jej założycielem jest Bartek Buczacki – nasz klient, partner i osoba kontaktowa, z którą na bieżąco konsultowaliśmy działania i ich wyniki. Z Active Care pracowaliśmy tak, jak lubimy – kompleksowo. Zaopiekowaliśmy się wszystkimi kanałami komunikacji firmy i braliśmy udział w przedsięwzięciach, które agencja realizowała w ramach swojego rozwoju.
Po przejściu wewnętrznej transformacji, dostosowaniu zasad współpracy do przepisów prawa i oczekiwań opiekunek, Bartek szukał sposobów na wzmocnieniu nowego wizerunku u potencjalnych klientek. Active Care potrzebował więc strategii contentowej, która pozwalałaby na komunikowanie korzyści, związanych ze współpracą z agencją. Cel był oczywiście jeden: pozyskanie jak największej liczby kontaktów od osób, chcących wyjechać za granicę do opieki nad seniorami.
Jak dbać o jakość, kiedy tak ważna jest ilość?
Leady w branży opiekunek osób starszych nie są tanie. Szybko stało się jasne, że aby osiągnąć cel niezbędne będzie uruchomienie wielu kanałów komunikacji. Zaprojektowaliśmy więc nową stronę WWW, uruchomiliśmy blog, kanał na Facebooku, kampanie płatne Facebook i Google Ads. Zależało nam zarówno na pozyskiwaniu ruchu ze źródeł płatnych, jak i z ruchu organicznego. Stworzeniu zaangażowanej społeczności opiekunek i osób związanych z branżą. Bardziej niż na wysokiej liczbie wejść na stronę zależało nam na jakości użytkowników i budowaniu naprawdę wartościowych grup remarketingowych.
Ponad 500 000 sesji i 2 600 leadów ze strony www!
Wzrost fraz z 13 do 180 w TOP10 oraz z 83 do 2132 w TOP50!
Brand Value Proposition
Kiedy branża jest konkurencyjna, liczą się tak zwane Brand Value Proposition, czyli to, co wyróżnia firmę na tle innych. W przypadku Active Care wiele pomysłów zrealizowaliśmy dzięki entuzjazmowi i otwartości właściciela Agencji – Bartka. Znając doskonale branżę, wiedział, czego opiekunki szukają i czego potrzebują. Zadbał więc o to, aby panie nawiązujące współpracę z agencją, miały do dyspozycji szeroką ofertę form zatrudnienia, mogły korzystać z opieki koordynatorek, otrzymały pełne wsparcie przy załatwianiu formalności. Wszystkie te elementy znalazły się w naszej komunikacji, ale na tym się nie skończyło. Zrealizowaliśmy również dwa cykle wideo z myślą o paniach wyjeżdżających do opieki:
Sprichst du Deutsch?
Pierwszą z nich była platforma do nauki języka niemieckiego, dostępna na stronie internetowej agencji. Wkrótce po jej uruchomieniu, zaangażowaliśmy się w organizację nagrań wideo z lekcjami na poziomie podstawowym i komunikatywnym. Współpracowaliśmy w tym celu z młodą nauczycielką języka niemieckiego, Karoliną, oraz wykładowczynią na Uniwersytecie Zielonogórskim, panią Lilianną. Nagraliśmy łącznie 36 lekcji niemieckiego, które publikowaliśmy regularnie na specjalnie utworzonym kanale YouTube firmy Active Care. Już w pierwszych tygodniach zebraliśmy setki subskrybentów.
Bist du in Form?
Zmobilizowani faktem, że mamy klienta, który jest otwarty na propozycje i z chęcią rozwija wizerunek swojej marki, szukaliśmy kolejnych rozwiązań, które pokażą, że Active Care dba o swoje opiekunki. Zrodził się w naszych głowach pomysł stworzenia kolejnego cyklu wideo – Pilates dla opiekunek. W pracy, gdzie ergonomia jest tak istotna, a używanie siły staje się codziennością, ćwiczenia nad prawidłową postawą wydawały się być strzałem w dziesiątkę. Do realizacji zaangażowaliśmy zaprzyjaźnioną instruktorkę pilatesu z Zielonej Góry, Natalię. Nagraliśmy wspólnie 12 kilkuminutowych nagrań wideo Pilates dla opiekunek.
W chwili, gdy oddawaliśmy kanał YouTube z powrotem w ręce klienta, miał już 1800 subskrybentów, a filmy ponad 190 000 wyświetleń.
I wtedy przyszła pandemia…
Pandemia dotknęła każdą branżę – przekonaliśmy się o tym na własnej skórze jako agencja obsługująca firmy o różnych profilach działalności. Jednak nigdzie sytuacja nie była tak delikatna, jak w przypadku Active Care – firmy, która przecież musi przeprowadzić opiekunki przez polsko-niemiecką granicę. Obostrzenia na przejściach granicznych, lockdown, zmieniające się przepisy, ograniczenia w liczbie podróżujących w autokarach, organizacja testów na COVID-19 przed podróżą – to wyzwania, z którymi agencja z Jeleniej Góry musiała sobie radzić na co dzień.
W jaki sposób wspieraliśmy naszego klienta? We wpisach blogowych informowaliśmy na bieżąco o sytuacji związanej z podróżami oraz obostrzeniami po stronie niemieckiej. Przeglądając wpisy z tamtego okresu zobaczysz, że stanowią swoistą kronikę wydarzeń z początku pandemii. Do dzisiaj są to artykuły o najwyższej liczbie wyświetleń. Active Care musiało reagować z godziny na godzinę, a my musieliśmy sprawnie komunikować wszelkie zmiany i komunikaty w mediach społecznościowych oraz w kampaniach reklamowych. Ten wysiłek nie poszedł na marne – opiekunki dziękowały w komentarzach za świeże newsy i doceniały starania agencji, która w tych niepewnych czasach robiła, co mogła, żeby zachować stabilizację i budować poczucie bezpieczeństwa u wyjeżdżających pań.
Czyste konto i pusty pixel!
Nie obyło się bez utrudnień. Każdy kto prowadził kampanie płatne w pierwszej połowie 2020 roku wie, jakim wyzwaniem było zatwierdzanie reklam, które choć w części nawiązują do koronawirusa. Support był praktycznie niedostępny, a blokady regularne. Musieliśmy wytężyć szare komórki tak, by omijać zasady wprowadzane przez Google Ads i Facebook Ads z dnia na dzień. Niestety, mimo wysiłków, Facebook zablokował konto reklamowe na stałe. Nie było wyjścia, musieliśmy szybko założyć nowe i rozpocząć działania od początku. Co znaczy czyste konto reklamowe i pusty Pixel FB, zrozumie każdy specjalista od social mediów.
Do tego doszły problemy typowo „pandemiczne”. Panie bały się wyjeżdżać. Paradoksalnie sytuacja nie poprawiła się na początku 2021 roku, kiedy pojawiła się możliwość szczepień. Opiekunki szczepiły się chętnie, ale dla Active Care zrodziło to kolejny problem – panie nie chciały wyjeżdżać, żeby nie przegapić terminu drugiej dawki. Trudno było je przekonać pomimo skrócenia czasu wyjazdu, możliwości powrotu do Polski na szczepienie, pełnego wsparcia w organizacji testów i formalności wyjazdowych. Ze spadającą liczbą leadów borykała się cała branża, więc na duży sukces uważamy fakt, że udało nam się tę liczbę utrzymać na stabilnym poziomie.
Wszystko, co dobre, musi się kiedyś skończyć!
W takich okolicznościach nasz dwuletni projekt dobiegł końca. Wiedza, jaką zdobyliśmy w tym czasie i mechanizmy, które wypracowaliśmy przez ostatnie 24 miesiące, okazały się bardzo cenne – zarówno dla naszego zespołu, jak i dla klienta.
Chcąc kontynuować działania zgodnie z przyjętymi przez nas praktykami, nasz klient zwrócił się do nas z prośbą o zorganizowanie szkoleń dla swojego zespołu. W ramach naszych szkoleń marketingowych Dobrze Wiedzieć zaprosiliśmy do biura Martę, pracownicę Active Care, która przejęła pieczę nad działaniami reklamowymi agencji. Celem warsztatów było przekazanie wszystkich dobrych praktyk, jakie wypracowaliśmy w ostatnich miesiącach – w zarządzaniu Facebookiem, kampaniami reklamowymi Facebook i Google Ads, prowadzeniu komunikacji w social mediach oraz na blogu.