29 sierpnia 2019, Natalia Klimek

Co było pierwsze – produkt czy społeczność, która chce ten produkt kupić? Na to i na inne pytania odpowiadaliśmy podczas 9 konsultacji marketingowych Dobrze Wiedzieć. Tak jest, wracamy.

Fitness, wellness, organizacja eventów, taniec – to branże, które w marketingu określamy mianem tych „seksownych”. Sexy oznacza jednak również dużą konkurencję. Wspólnie z bohaterami naszych konsultacji szukaliśmy sposobów, by ją wyprzedzić.

brandingcontent marketinginspiracjeklientkonsultacje marketingowereklamasocial mediastudiowydarzenia

Wracamy po przerwie – 9. Konsultacje Marketingowe za nami
Wracamy po przerwie – 9. Konsultacje Marketingowe za nami
Wracamy po przerwie – 9. Konsultacje Marketingowe za nami
Wracamy po przerwie – 9. Konsultacje Marketingowe za nami
Wracamy po przerwie – 9. Konsultacje Marketingowe za nami
Wracamy po przerwie – 9. Konsultacje Marketingowe za nami

Tym razem rozmawialiśmy głównie z osobami działającymi lokalnie, oferującymi usługi – takie, które już są w rejonie dostępne oraz takie, których jeszcze brakuje. Cel naszych bohaterów jest jeden: stworzyć profesjonalny, pozytywny wizerunek swojej marki, który wzbudzi zaufanie.

Zrozumiałam, że powinnam najpierw skupić się na contencie i opisywaniu historii swojej firmy. W drugiej kolejności na samym produkcie.

Wracamy po przerwie – 9. Konsultacje Marketingowe za nami

Ewa Uniejewska przyszła do nas z ciekawym hobby – tworzy przedmioty, które pozwolą rodzicom przechowywać pamiątki z okresu niemowlęcego i wczesnego dzieciństwa swoich latorośli. Ewa chciałaby wyjść ze swoim pomysłem do szerszej grupy odbiorców, która doceni elegancję oraz luksusowy charakter jej produktów. Nie ma jeszcze strony WWW ani firmowego fanpage’a. Swoje działania chce rozpocząć od prowadzenia Instagrama i profilu na Facebooku.
 

Doradziliśmy Ewie, by swoje działania w social mediach rozpoczęła od budowania społeczności, a dopiero później wprowadzała swój produkt na rynek. Ta porada ją zaskoczyła, ale ma ona swoje zalety: wymaga mniej wysiłku na początku działań, pozwala zbadać zapotrzebowanie rynku, a przede wszystkim umożliwia wykreowanie eksperckiego wizerunku, który wzmocni późniejszą sprzedaż.

Reprezentuj znam od dawna, lubię tę firmę i jej styl. Stąd pomysł, by właśnie tutaj zwrócić się o wsparcie.

Wracamy po przerwie – 9. Konsultacje Marketingowe za nami

Ania Piotrowska ze studia tańca SPOKO doskonale radzi sobie z działaniami promocyjnymi. Na konsultacje marketingowe przyszła, by poznać sposoby na zwiększenie rozpoznawalności marki. Chciałaby także poszerzyć grupę odbiorców – do tej pory zajęciami tanecznymi interesowali się głównie najmłodsi, Ania chce dotrzeć także do dorosłych i do młodzieży.
 

Bartek doradził Ani, by skupiła się na stronie internetowej i dopracowała ją pod kątem pozycjonowania. Zachęcał ją też do odpalenia reklam Google Ads na frazy kluczowe. Jak się okazało, nie miała ona dostępu do panelu administracyjnego, przez co nie mogła samodzielnie aktualizować znajdujących się na niej treści. Rozmawialiśmy też o grafikach w social mediach i dobrych praktykach związanych z ich tworzeniem.

Wiele rzeczy już umiem, ale do tej pory nie wiedziałem jak je wykorzystać.

Wracamy po przerwie – 9. Konsultacje Marketingowe za nami

Marcin Leśko to fizjoterapeuta, który w swojej pracowni oferuje także usługę bikefittingu przeznaczoną dla kolarzy. Jego marka Fizjo Fitting zdecydowanie wyróżnia się na lokalnym rynku i to może stanowić doskonały punkt do zbudowania dobrej komunikacji w sieci. Jego mocną marketingową stroną są nagrania wideo, w które – w naszym odczuciu – powinien zainwestować.
 

Namawialiśmy Marcina, żeby dbał o wysoką jakość treści w komunikacji, edukował i dostarczał odpowiedzi na nurtujące odbiorców pytania. Zachęcaliśmy go do tworzenia harmonogramu wpisów, który pozwoli mu zachować konsekwencję i dyscyplinę w regularnej publikacji postów, a także na pokazywanie klientów – tych zawodowych i amatorów, którzy czerpią korzyści z jego działalności.

Bartek podał nam konkretne patenty na to jak uporządkować pracę biura i rozwiązać problemy organizacyjne.

Wracamy po przerwie – 9. Konsultacje Marketingowe za nami

Marka Romana Awińskiego jest doskonale znana w zielonogórskiej branży eventowej. Skąd pomysł na konsultacje marketingowe w naszym studiu? Roman przyszedł, by zwiększyć widoczność swojej firmy i kreować wizerunek wzbudzający zaufanie. Jego mocną stroną jest kreatywność i świetne umiejętności interpersonalne, które pozwalają mu zjednać sobie klientów już przy pierwszym spotkaniu.
 

Podczas rozmowy okazało się, że główną przeszkodą w rozwoju firmy są trudności organizacyjne w biurze. Bartek, nasz manager odpowiedzialny za skuteczne funkcjonowanie firmy, z własnego doświadczenia opowiadał jak zwiększyć efektywność pracy i zmniejszyć problemy organizacyjne. Namawiał także do utworzenia i traktowania strony WWW jako biblii firmy, a także do pokazywania większej ilości realizacji zarówno w social mediach jak i na nowej stronie.

Na konsultacje przyszła, by dowiedzieć się jak profesjonalnie prowadzić biznes w social mediach.

Wracamy po przerwie – 9. Konsultacje Marketingowe za nami

Oliwia Jarnut to młodziutka wizażystka, która właśnie objęła dział marketingu w klubie fitness. Jak sama twierdzi, do niektórych działań brakuje jej odwagi, a jej celem jest sprawienie, by kobiety korzystające z jej usług czuły się piękne i pewne siebie. Zniechęca ją ogromna konkurencja w branży wizażu, a wrodzona nieśmiałość hamuje przed podjęciem zdecydowanych kroków.
 

Radziliśmy Oliwii, by skoncentrowała się na tym, co chce przekazać swojej grupie docelowej w social mediach. Zachęcaliśmy do tworzenia merytorycznych wpisów, które mogą zaciekawić jej potencjalne klientki i na tej płaszczyźnie próbowała wyróżniać się spośród konkurencji. Celem jest stworzenie społeczności, która zaufa umiejętnościom Oliwii i odwdzięczy się swoją lojalnością.

Chciałem zacząć się promować, ale nie wiedziałem jak. Przyszedłem, żeby złapać kierunek działań.

Wracamy po przerwie – 9. Konsultacje Marketingowe za nami

Rafał Koperwas prowadzi na siłowni treningi personalne, opiekuje się klubem, dla którego pracuje, sprowadza nowych klientów i dba o pozytywną atmosferę. Na konsultacje marketingowe przyszedł, by dowiedzieć się jak budować dobre relacje i nawiązywać długotrwałe współprace poprzez swoje działania w sieci. Jego celem jest pomaganie ludziom w spełnianiu ich postanowień, budowanie świadomości o mądrym treningu oraz racjonalnym odżywianiem.
 

Rafał w swoich działaniach marketingowych jest na samym początku swojej drogi, dlatego potrzebował od nas przede wszystkim wskazania kierunku. Pokazaliśmy mu kilka inspiracji i staraliśmy się rozwiać jego wątpliwości odnośnie tego, co publikować w mediach społecznościowych. Z rozmowy wynikało, że najlepiej czuje się na Instagramie, stąd też poradziliśmy, by właśnie tam dzielił się swoją wiedzą i szerzył świadomość o zdrowym trybie życia.

  • 9. darmowe konsultacje marketingowe Dobrze Wiedzieć otwierają nasz nowy cykl spotkań z przedsiębiorcami i początkującymi marketingowcami. We wrześniu przecieramy jednak nowe szlaki i startujemy z konsultacjami we Wrocławiu. Chcesz porozmawiać z nami o swojej marce? Wystarczy dokładnie wypełnić brief i czekać na telefon od Bartka. Widzimy się 25 września we Wrocławiu.

Sprawdź pozostałe nowości

We ♥ marketing

Branża marketingowa do łatwych nie należy. Algorytmy, przyzwyczajenia konsumentów, narzędzia – wszystko jest płynne i zmienne. Dlatego się szkolimy. Na wydarzeniach branżowych, konferencjach i kursach.

Zobacz więcej

Nowa praktykantka w dziale copywriting-u. Poznaj Miszę.

Czworonogi to nieodzowny element naszego studia. Rodzina R powiększyła się o kolejnego zwierzaka.

Zobacz więcej

Jak płacić za miłość w Internecie?

W nowym wydaniu Biznesu Lubuskiego opowiadamy o wartości miłości w Internecie. Przeczytaj i pokochaj.

Zobacz więcej

Ile kosztuje prowadzenie fanpage?

Skąd biorą się rozbieżności w cennikach agencji social media, od czego tak naprawdę zależy kwota za prowadzenie fanpage, jak rozmawiać z agencją o pieniądzach?

Zobacz więcej

Rozdajemy porady marketingowe za darmo

29 maja odbędą się kolejne darmowe konsultacje marketingowe Dobrze Wiedzieć. Przyjdź po dawkę solidnej wiedzy.

Zobacz więcej

Musimy się lubić!

Czyli o tym jak znaleźć agencję marketingową i nawiązać z nią współpracę.

Zobacz więcej

Checklista SEO

Lista SEO powstała dla osób, które chcą wziąć pozycjonowanie strony w swoje ręce.

Zobacz więcej

Startup Weekend w Zielonej Górze

Obce sobie osoby łączą się na kilkadziesiąt godzin w zespoły, by zrealizować pomysł na biznes. Oto idea Startup Weekend!

Zobacz więcej