30 maja 2019, Natalia Klimek

Konsultacje marketingowe Dobrze Wiedzieć cieszą się rosnącą popularnością. Ostatnią środę maja mieliśmy wypełnioną po brzegi spotkaniami z ambitnymi przedsiębiorcami.

Mówiliśmy dużo o kampaniach reklamowych, social media, ale nie tylko. Podczas siódmej edycji doradzaliśmy również jak stworzyć markę i jak zarządzać firmą.

brandingcontent marketinginspiracjeklientkonsultacje marketingowereklamasocial mediastudiowydarzenia

Siódme konsultacje marketingowe – nie tylko o marketingu
Siódme konsultacje marketingowe – nie tylko o marketingu
Siódme konsultacje marketingowe – nie tylko o marketingu
Siódme konsultacje marketingowe – nie tylko o marketingu
Siódme konsultacje marketingowe – nie tylko o marketingu
Siódme konsultacje marketingowe – nie tylko o marketingu

Podczas naszych konsultacji staramy się użyć wszystkich naszych zasobów, by pomóc najlepiej jak możemy. 29 maja wyzwań nie zabrakło, bo każda osoba, z jaką się spotkaliśmy reprezentowała zupełnie inną branżę i całkowicie różne potrzeby.

Myślę, że każdy kto zaczyna, powinien wziąć udział w takich konsultacjach. Przede mną dużo nauki, na pewno wrócę do Reprezentuj po kolejną garść inspiracji.

Siódme konsultacje marketingowe – nie tylko o marketingu

Diana Straburzyńska wraz z mężem prowadzi nowoczesne, prywatne gabinety lekarskie: ortopedyczny, radiologiczny i psychoterapeutyczny. Na konsultacje marketingowe przyszła, by dowiedzieć się jak zadbać o lepszą widoczność strony w social media. Do tej pory sama pracowała nad contentem i obsługą profilu na Facebooku.

Bartek podpowiedział Dianie jak tworzyć posty na Facebooku oraz jak sprawdzać ich skuteczność. Analiza profilu pokazała, że największe zaangażowanie budzą zdjęcia twarzy i autentyczny content oraz treści, które pokazują właścicieli gabinetów jako ekspertów. Namawialiśmy Dianę też do usystematyzowania działań dzięki harmonogramowi wpisów.

Bartek jest osobą, z którą można stworzyć naprawdę dużo pomysłów. Głowa się otwiera, budzą się nowe możliwości.

Siódme konsultacje marketingowe – nie tylko o marketingu

Aga Migdałek znana jest w Zielonej Górze dzięki marce Ence Ręce, którą sama wykreowała już jakiś czas temu. Teraz myśli o tym, by tę markę wskrzesić i stworzyć wokół niej społeczność ludzi lubiących gotowanie oraz poznawanie świata. Bardzo zależy jej na ciepłej atmosferze, kojarzonej z marką. Organizuje zajęcia z gotowania dla szkół, przedszkoli, ale także dla całych rodzin, zorganizowanych grup oraz dla seniorów.

Ponieważ Aga szykuje się na kampanię, która ma ruszyć we wrześniu, podpowiadaliśmy jej jak targetować nowe grupy za pomocą mediów społecznościowych. Zachęcaliśmy też do eksperymentowania z budżetem i możliwościami jakie oferuje facebookowy menedżer reklam.

Dowiedziałem się dużo na temat reklam na Facebooku oraz pozycjonowania. Wszystkie rady będę starał się stosować.

Siódme konsultacje marketingowe – nie tylko o marketingu

Filip Niećkowiak to młody, zapalony fotograf i niezwykle pracowity człowiek. Podjął wiele samodzielnych działań, by móc swoją pasją dzielić się z innymi. Mierzy wysoko i chce, by jego marka kojarzona była z profesjonalizmem oraz najwyższą jakością. Samodzielnie tworzy kampanie reklamowe na Facebooku, stara się też zgłębiać wiedzę o pozycjonowaniu strony tak, by wyprzedzić konkurencję w wynikach wyszukiwania.

Dla Filipa przygotowaliśmy małą analizę lokalnej konkurencji i fraz kluczowych, które pomogą mu naturalnie docierać do osób zainteresowanych jego usługami. Audyt strony WWW wzbogacił te informacje o kolejne wskazówki. Podpowiedzieliśmy Filipowi jakie są dobre praktyki tworzenia kampanii reklamowych oraz jak dysponować budżetem, by go nie przepalać, a zyskać jak najwięcej informacji o użytkownikach.

Otrzymałam przysłowiowy kop do działania i pewność, że w mojej dziedzinie mogę dużo osiągnąć.

Siódme konsultacje marketingowe – nie tylko o marketingu

Ewa Guz tworzy wyjątkowe obroże i akcesoria dla psów pod marką Show Glow. Myśli także o rozszerzeniu oferty w kierunku produktów dla kobiet. Promuje ideę Slow Fashion. Wszystkie jej projekty są kreatywne, ale i praktyczne, wykonane ręcznie i dzięki temu wyjątkowe. Dba o wysoką jakość i wytrzymałość, dzięki którym swoim klientom dostarcza radości ze świadomego kupowania.

Z Ewą rozmawialiśmy głównie o rozwoju jej pomysłu na biznes. Zachęcaliśmy do stworzenia profilu na Instagramie i docierania dzięki niemu do klientów na terenie całej Europy. Ma bardzo określony target, dzięki czemu może sobie pozwolić na bezpośredni przekaz i budowanie bazy klientów niestandardowymi kanałami, nie tylko dzięki reklamie płatnej.

Podobało mi się, że Bartek nie traktował mnie jak konkurencję i podpowiedział rzeczy, które mogę wykorzystać podczas tworzenia własnej marki.

Siódme konsultacje marketingowe – nie tylko o marketingu

Krzysztof Kosior rozwija swoją działalność po godzinach, zajmując się budową liter oraz reklam przestrzennych 3D. Wykształcenie techniczne pozwala mu wiele elementów wykonywać samodzielnie, bez udziału maszyn. Ciężko pracuje i świadomie podchodzi do swojej działalności, stopniowo budując sobie bazę zadowolonych klientów.

Z Krzyśkiem rozmawialiśmy głównie o jego działalności i aspektach technicznych związanych z obsługą klientów, rozliczeniami, działaniami offline. Staraliśmy się rozwiać jego obawy i niepewność, które do tej pory stanowiły największą barierę w jego zawodowym rozwoju.

Konsultacje pomogły mi przeanalizować działania, które wykonywałem do tej pory.

Siódme konsultacje marketingowe – nie tylko o marketingu

Marek Gajda działa na rynku niemieckim, gdzie sprzedaje kominy ceramiczne w sklepie internetowym. Na stronie Besteschornsteine.de prezentuje ofertę polskiego produktu jakościowo zbliżonego do oferty niemieckiego lidera. Zmaga się z wieloma wyzwaniami i działa samodzielnie. Aktywnie prowadzi sprzedaż online na aukcjach oraz poprzez Google Ads. Na konsultacje marketingowe przyszedł, by przeanalizować działania i otrzymać konkretne wskazówki jak zwiększyć sprzedaż.

Dla Marka przygotowaliśmy audyt strony, która wymaga dopracowania i technicznych poprawek. Zmiany te powinny wesprzeć SEO, ale także podnieść jakość witryny w kampaniach Google Ads. Namawialiśmy go, by zajął się także profilem facebookowym, który obecnie nie funkcjonuje. Współpraca z niemieckojęzycznym freelancerem pomogłaby mu uzupełnić treści na stronie pod kątem SEO, prowadzić regularną komunikację na Facebooku, a także edukować klientów i lepiej prezentować zalety swojej oferty.

Jeśli chcesz się z nami spotkać i porozmawiać o twojej firmie, marce lub o pomyśle na biznes, zapraszamy na kolejne konsultacje, które odbędą się 26 czerwca. Wystarczy, że wypełnisz brief, a my skontaktujemy się z tobą i umówimy na konkretną godzinę.

Sprawdź pozostałe nowości

Musimy się lubić!

Czyli o tym jak znaleźć agencję marketingową i nawiązać z nią współpracę.

Zobacz więcej

NEW MERCH !ALERT

W naszym sklepie pojawiły się nowości. Sprawdź jakie i kup sobie coś z R.

Zobacz więcej

Ostatnie konsultacje marketingowe przed wakacjami

Ósme konsultacje marketingowe to ostatnie przedurlopowe spotkanie z przedsiębiorcami. Zapraszamy ponownie od września!

Zobacz więcej

Google Analytics – jak poprawnie zainstalować?

Wiesz, co użytkownicy robią na twojej stronie? Najwyższa pora to sprawdzić.

Zobacz więcej

Element Talks 2019 – Portfolio is dead

Element Talks to jeden z największych eventów branży kreatywnej w Polsce. Zobacz co nas urzekło, a co znudziło. Portfolio is dead, Punk is not!

Zobacz więcej

Masz pytania o marketing? Przyjdź na konsultacje

To już tradycja. Ostatnią środę miesiąca rezerwujemy dla osób, które chcą poprawić marketing swojej firmy.

Zobacz więcej

Czy warto być off, by pozostać on?

Nasz manager ma kilka spostrzeżeń, odnośnie bycia offline. Zobacz czy warto wyjść poza internet z promocją marki.

Zobacz więcej

Food Truck Fest w pierwszy upalny dzień roku.

W pierwszy dzień czerwca w Zielonej Górze odpoczywaliśmy w centrum miasta na Food Truck Fest. Zobacz jak było.

Zobacz więcej